Haber

82 Yaşındaki Adam ‘Canlı Ahtapot’ Yerken Öldü

Güney Kore’de 82 yaşındaki bir adam, yerel bir yemek olan ‘canlı ahtapot’u yerken boğuldu. Boğulan adamın kalp krizinden hayatını kaybettiği açıklandı.

Ülkede yöresel bir lezzet olarak sunulan tuzlu, yapışkan ve çiğnenebilir yemeğin (sanakçı) adı tam anlamıyla canlı ahtapot anlamına geliyor.

Diken’in CNN’den aldığı habere göre, Gwangju kentindeki itfaiye ekipleri pazartesi günü bir sancakçının bir adamı boğduğuna dair ihbar aldı ancak olay yerine vardıklarında adamın kalbi çoktan durmuştu. Kardiyopulmoner resüsitasyon (CPR) uygulanmasına rağmen adam hayata döndürülemedi. Hastaneden ölüm haberi geldi.

Yemeğin adı ‘canlı ahtapot’ anlamına gelse de ahtapotun servis edilmeden önce öldürülmesi ve dokunaçlarının porsiyonlara ayrılması nedeniyle bu biraz yanıltıcıdır.

Ancak ahtapotun dokunaçları hareket halindeyken servis edilen yemeğin yutulmadan önce küçük parçalara bölünmesi ve iyice çiğnenmesi tavsiye edilir.

82 yaşındaki adam bu yemeği yerken ölen ilk kişi değil. Resmi rakamlara göre 2007 ile 2012 yılları arasında en az üç kişi canlı ahtapot yiyerek hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu